Budućnost lako do pobjede, Mornar na minus 47

Crnogorski derbi u AdmiralBet ABA ligi nikada nije bio manje neizvjestan nego večeras. Znalo se da će tako i biti, jer je Mornar tek prije 12 dana počeo pripreme, sastavio je tim koji je daleko od kvaliteta regionalnog takmičenja, pa je samo bilo pitanje koliko će Budućnost Voli biti ozbiljna. A bila je, zato je i slavila 98:51.

Barani su samo u 1. četvrtini, zahvaljujući Džamariju Smitu (10 od svojih 16 poena dao u toj dionici), držali priključak. Nekoliko puta su i vodili (posljednji na 16:14 u 6. minutu), ali je tim Andreja Žakelja polako hvatao konce i shvatao kako da napadne tim koji nije imao ni pripremne utakmice.

Sve dileme, mada ih uopšte nije ni bilo, riješeno su u 2. četvrtini, kada su domaći bili šest minuta bez koša, a „plavi“ poveli 41:23.

Crnu seriju Mornara je prekinuo Brenden Dženkins trojkom za 26:41, ali je na odmoru bilo 22 razlike (28:50).

U nastavku je Budućnost rutinski podizala prednost, a nakon serije trojki Đorđija Jovanovića je bilo 87:40 na šest minuta do kraja.

MORNAR – BUDUĆNOST VOLI 51:98 (20:24, 8:26, 10:25, 13:23)

Bar – Dvorana „Topolica“. Gledalaca: 742. Sudije: Koljenšić, Lepetić (Crna Gora), Milićević (BiH).

Mornar: Spičanović, Kovačević, Đoković 5, Ćubić 2, Runjić 9, Buljević 3, Dženkins 9, Smit 16, Bedijako 4, Komnenović, Peković 3, Radetić.

Budućnost Voli: Morgan 16, Sulejmon 9, Ilić 4, Megi 2, Slavković 4, Tanasković 7, Ferel 6, Jovanović 13, Drežnjak 6, Rajt 6, Azubuike 13, Kamenjaš 12.